O proměnách českého porodnictví s gynekoložkou Táňou Glosovou, která pracovala v porodnicích v Motole, v Příbrami a na Bulovce spoluzakládala Centrum porodní asistence.
O proměnách českého porodnictví s gynekoložkou Táňou Glosovou, která pracovala v porodnicích v Motole, v Příbrami a na Bulovce spoluzakládala Centrum porodní asistence. Rodí se lépe v malých porodnicích, nebo v těch velkých? A co je podle gynekoložky největší problém českého porodnictví? Při příležitosti probíhajícího Světového týdne respektu k porodu připomínáme podcast ze série Heroine O životě.
Může si někdy oběť za domácí násilí tak trochu sama? Je pochopitelné, že muž je agresivní, když se žena náležitě nestará o domácnost? A proč je pro ženy tak těžké násilný vztah opustit? V podcastu Heroine O životě s Branislavou Marvánovou Vargovou, vedoucí poradny Rosa pro oběti domácího násilí, zjišťujeme, co si jako společnost myslíme, že víme o domácím násilí, a co bychom o něm skutečně vědět měli.
Proč neradi mluvíme o smrti? Jak pomoci dětem, kterým někdo umřel? Psycholožka Silvie Stretti založila a vede Poradnu Vigvam, která pomáhá vyrovnat se se smrtí někoho blízkého. V podcastu Heroine O životě mluví s Ilonou Kleníkovou o tom, jestli existuje správný a špatný způsob truchlení, co neříkat pozůstalým a proč dětem nelhat o smrti.
První životní krizí, které čelíme, je příchod na svět. Jaké jsou další krize v životě ženy a jak je zvládnout? O porodních traumatech, přístupu k menstruaci nebo o mýtech kolem menopauzy mluví v podcastu Heroine O životě Lilia Khousnoutdinova, dula a aktivistka v oblasti reprodukčních práv a ženské emancipace.
V kritických životních okamžicích po alkoholu často saháme, ale právě alkohol nás může také do životní krize dostat. Johana Růžková je psychoterapeutka, která pomáhá lidem, kteří se potýkají se závislostí. Proč se v Česku tolik pije? V jakých situacích nejčastěji alkohol pijeme? A bude u nás někdy normální nepít? Odpovědi hledáme v podcastu Heroine O životě.