Johanna Nejedlová, držitelka Women of Europe v kategorii aktivismu, spolužila organizaci Konsent, který se zasazuje za změnu společenského vnímání sexuálního násilí a obtěžování. Působí také v České ženské lobby a v redakční radě Deníku N. S Johannou se bavíme o tom, proč se u nás lidé stále bojí feminismu, jak mluvit o sexu s dětmi nebo jestli je možné vytahat vagínu…
Oceňovaná aktivistka se zasazuje za změnu společenského vnímání sexuálního násilí a obtěžování. V rozhovoru s Pavlem Houdkem mluví o tom, proč se u nás lidé stále bojí feminismu, jak mluvit o sexu s dětmi nebo jestli je možné vytahat vagínu.
ToyBox se věnuje komiksu, ilustruje knížky, dělá street artové projekty a pro Heroine tvoří ilustrace k sérii článků Uzel zahradníkem. V podcastu Hlas Heroine mluví o tom, jak jí narození dětí změnilo vztah k penězům, jak si s partnerem férově rozdělili péči o velkou rodinu a proč si zvolila pozitivní životní styl. Součástí jejího životního příběhu je i zneužívání, které zažila v dětství a s nímž se dodnes vyrovnává na terapii. „Je důležité o tom mluvit kvůli podpoře obětí, abychom chránili svoje dcery… a prostě rozbili patriarchát,“ říká ToyBox v rozhovoru s Pavlem Houdkem.
Marketérka, mentorka, zakladatelka podpůrné komunity pro profesionálky v marketingu. Pavlína Louženská je holka, která věří, že věci se dají měnit. V dalším díle podcastu Hlas Heroine bude řeč o startupech, o módě, feminismu, ale i o fenoménu dick pics.
Točí reportáže s fotbalovými chuligány, odpůrci nošení roušek i s fanoušky kapely Ortel. Věří totiž, že je důležité, aby zazněl i hlas lidí s odlišnými postoji nebo extrémními názory. V dalším dílu našeho podcastu uslyšíte, proč ji přitahují temná témata a co jí pomáhá zachovat klid v nebezpečných situacích.
Špičková zápasnice MMA mluví o tom, proč je absurdní řešit, jestli by jako žena měla zápasit, jak její výkon ovlivňuje menstruační cyklus nebo proč nechce mít závazky ke sponzorům. Poslechnetě si nový díl podcastu Hlas Heroine s ženou, která se věnuje nejtvrdšímu bojovému sportu.
Adriana Černá působí v Člověku v tísni jako jedna z mluvčích. To, jak naše největší nevládní organizace komunikuje na Facebooku, jak je přítomná na sociálních sítích, je výsledkem strategie, kterou ona nastavila. Tím se ale sama často dostává do epicentra nenávistných komentářů a účelových dezinformací. V dalším díle podcastu Hlas Heroine si Adriana Černá s moderátorem Pavlem Houdkem povídala o tom, jak se s útoky dá vyrovnat a jaké jsou limity sociálních sítí.
O atmosféře ve společnosti, o charitě a samozřejmě o politice. S Norou Fridrichovou si Pavel Houdek povídá o tom, proč nikdy nechválí politiky, jak můžeme pomoci rodičům v nouzi a co se o lidských právech naučila od Vinnetoua a Old Shatterhanda. Poslechněte si nový díl Hlas Heroine.
Lucie Hrdá se specializuje na rodinné právo, domácí a sexualizované násilí. O její práci, o tom, co ji štve v české justici, a proč násilníci dostávají neadekvátně nízké tresty, si nepřehlédnutelná právnička povídala s moderátorem Pavlem Houdkem, který je také absolvent právnické fakulty. Dva právníci feministického smýšlení v jednom podcastu? Nový díl Hlas Heroine je venku.
Dokumentaristka, novinářka a feministka, která říká, co si myslí, i když se to nemusí každému líbit. Apolena Rychlíková v podcastu Hlas Heroine mluví o roli oligarchů v médiích nebo o tom, jestli by měly za nenávistné komentáře ve veřejném prostoru padat tvrdé tresty. Proč si myslí, že svými filmy nemůže změnit svět? Poslechněte si nový díl Hlasu Heroine.
K čemu je sociologie, jak skutečně žijí samoživitelky a co znamená ta společenská smlouva, která s uzavřením škol a školek v podstatě přestala platit? Socioložka Radka Dudová zkoumá rodiny a péči v souvislostech. Znevýhodnění žen v práci a dlouhá rodičovská mají podle ní pevné kořeny v minulosti.
Film v Síti Tereze změnil život v mnoha ohledech. Náročná herecká i osobní zkušenost ji kromě jiného otevřela oči i v oblasti sexuálního obtěžování. S herečkou si v podcastu povídáme nejen o internetových predátorech, ale i o polyamorii, veganství nebo o tom, proč vědomě dělá věci, kterými si může uškodit.
Barbara Havelková se tématu diskriminace a genderu věnuje z pohledu práva. Vysokoškolská pedagožka, která vede studenty mimo jiné i na Oxfordu, je spoluautorkou knihy Mužské právo. V podcastu Hlas Heroine vysvětluje, jak se projevuje to, že právní normy nejsou genderově slepé.