Tom znásilnil Thordis. Thordis mu dokázala odpustit. O své temné zkušenosti společně napsali knihu South of Forgiveness. Pomozte Heroine na Hithitu, aby tahle unikátní knížka vyšla i v češtině.
Funguje jako terapie pro každého, kdo hledá cestu, jak odpustit. Zároveň otevírá otázky o lásce, o vztazích, romantice, sexu, konsentu, ale i nárocích, které společnost na nás všechny klade. Na ženy i muže.
Kniha South of Forgiveness přináší velmi otevřenou a intimní výpověď ženy, které se „to“ stalo. A taky muže, který jí „to“ udělal. Společně se snaží zjistit, proč se Tom nedokázal včas zastavit a podlehl svým pudům, když před ním v posteli ležela úplně opilá šestnáctiletá Thordis.
Pomozte Heroine, aby unikátní knížka South of Forgiveness vyšla i v češtině. V rámci kampaně na Hithit.cz si můžete knihu dopředu koupit, dokonce i s podpisem autorky nebo ve výhodném balíčku s tištěným nebo digitálním předplatným časopisu Heroine.
Kniha, kterou – s pomocí sbírky na crowdfoundingové platformě Hithit – chceme přeložit a vydat v Edici Heroine, popisuje, jak si oba aktéři po letech uvědomili, že tahle temná událost stále ovládá jejich životy. A rozhodli se najít cestu, jak z toho ven.
Tom přiznal svou plnou odpovědnost za to, co udělal. A Thordis tak mohla konečně odpustit jemu, světu kolem i sama sobě.
„Napsala jsem South of Forgiveness jako popis cesty za uzdravením po tom, co jsem byla znásilněná,“ vysvětluje autorka, islandská spisovatelka a aktivistka za práva žen Thordis Elva. „Kniha vypráví o ponížení člověka, ale ne o jeho zlomení. O setkání se strachy a odvaze jim čelit a o hledání naděje na těch nejzranitelnějších místech.“
Thordis Elva je islandská autorka, řečnice a aktivistka za práva žen. Celosvětové uznání jí přinesla kniha South of Forgiveness, vydaná v roce 2017. Napsala ji spolu s Australanem Tomem Strangerem, který ji jako šestnáctiletou dívku znásilnil. Společně také natočili TED talk, který má přes 10 milionů zhlédnutí.
Téma, které popisuje, je aktuální i v Česku. Ročně je v České republice spácháno až 12 tisíc znásilnění. Případy zůstávají často nenahlášené. Důvod? Strach z ostudy, stigmatizace, nedůstojného zacházení.
Nejistota, jestli si za to vlastně nemůžu sama/sám.
Zpochybňování toho, co se vlastně stalo.
Zároveň nám chybí schopnost pracovat s nápravou a s odpuštěním, neumíme vnímat pachatele jinak než jako nelidská monstra – jenže oni jsou to typicky spíš úplně obyčejní lidé, naši přátelé, kolegové, příbuzní…
O zkušenostech, jako je ta Thordis Elva a Toma Strangera, potřebujeme číst, mluvit a přemýšlet. Proto chceme vydat knihu South of Forgiveness v češtině. Děkujeme, že nám s tím pomůžete.