Dělá to každý a kdo říká, že ne, dělá to tím víc. Co? Hodnocení ostatních, zejména žen, podle vzhledu. Jak často si přečteme v internetových diskusích komentáře typu: „proč se neobarví, vypadá s těmi šedinami jako stařena“ nebo „tohle už by nosit neměla, všude jí to přetéká“. Stárnout s grácií, bez botoxu a dalších vylepšení je snadnější pro ženy, které vyhrály genetickou loterii. Ale co mají dělat ty ostatní?
Říká se tomu „normative discontent“, což se dá volně přeložit jako „je normální být se sebou nespokojená“. Většina žen se už od dětství snaží dostát nějaké obecné představě o přijatelném vzhledu, která je jen těžce dosažitelná.
Noili je minimalistická a efektivní péče o pleť využívající sílu přírodních extraktů, olejů, vitaminů a antioxidantů a poznatky lékařské vědy pro zdravější, mladistvější vzhled všech typů pleti. Množství ingrediencí v našich produktech není zbytečně velké a to je pro pleť úžasné. Pleťové oleje a anti-aging séra s aktivními látkami jsou naformulované tak, aby přirozeně doplnily pleti chybějící lipidy, a obnovily tak funkci kožní bariéry.
Noili je o radosti z mála, z krásné a zdravé pleti.
Začíná to už v pubertě, kdy se mladá děvčata líčí a oblékají tak, aby vypadala starší a dospělejší. „Někde mezi maturitou a prvním dítětem je ta zlatá doba, kdy nemusíme vytvářet iluzi jiného čísla v občance, ale řešíme spíš číslo na ramínku v obchodě. Po prvním a každém dalším porodu se to teprve pořádně roztočí. Diastáza, strie, celulitida. A postupně to křeččí kolečko zrychluje, jak přibývají šediny a vrásky. Máme-li dost času a peněz, můžeme naskočit do tzv. třetí směny, tedy péče o sebe nad rámec práce a řádné péče o rodinu,“ píše publicistka Kateřina Paterová.
Nějakou dobu to vypadalo, že by odpovědí na věčnou nespokojenost mohlo být hnutí body positivity. Jenže ono se té sebelásce a sebepřijetí těžko věří, když o nich – jak poznamenává Kateřina Paterová – na Instagramu „mluví holky, které jsou privilegované velikostí 38, krásným obličejem a dostatkem na kartě, aby mohly své křivky oblékat do trendy značek,“ což je i příběh většiny influencerek ve věkové kategorii 55+. Není divu, že jen 17 procent žen této věkové kategorie je spokojeno se svým tělem.
Existují vůbec ve veřejném prostoru ženy, které nenaplňují všeobecnou představu o „stárnutí s grácií“, a přitom jsou se sebou spokojené a mají ostatním co říct? Kateřina Paterová přichází se dvěma jmény – Afroameričankou Michelle Osbourne a Češkou Ridinou Ahmed. Obě ukazují, že je možné žít naplno i s velikostí XXL, a obě to od pobouřené veřejnosti schytávají. Proč? Čím nás mohou inspirovat a v čem spočívá trend body neutrality? Dočtete se na webu Heroine.cz.