Darovat vajíčka a dívat se, jak dítě z nich narozené vychovává váš bratr s manželem, není úplně standardní rodinná situace. U nás ale díky náhradnímu mateřství, dobrým vztahům a určité dávce štěstí funguje. Přinášíme první díl seriálu o různých podobách a aspektech náhradního mateřství. Dnes o tom, jak surogátní mateřství funguje v zahraničí.
Bylo to trochu jako nervozita před prvním rande. Jen jsme na něj jeli ve třech – s bráchou Jindrou a jeho manželem Benem, v narychlo půjčeném autě, osm tisíc kilometrů od Prahy. Cestou jsme už po několikáté řešili mou nepřicházející menstruaci. Moc tabu už mezi námi nebylo.
Sarah, její téměř dvouletý syn Jackson a kamarádka Meghan na nás v restauraci v kanadském Hamiltonu už čekali. Představili jsme se, chvíli si povídali o Praze, o New Yorku, kde bráchové, jak jim dohromady říkám, žijí, o tom, jak se chce Sarah jednou podívat do Evropy, hlavně do Nizozemska, odkud pocházejí její předci. Klasický severoamerický small talk před tím, než jsme se dostali k hlavnímu důvodu schůzky. Tedy k tomu, proč se kluci rozhodli mít rodinu, proč chce mladá tmavovláska někomu ve svém břiše odnosit cizí dítě a proč chci já darovat svá vajíčka.
Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!