Výroky psychologa Jeronýma Klimeše na adresu LGBTQ+ komunity ve vysílání České televize vyvolaly vlnu kritiky: nejen u veřejnosti, ale i odborníků z oboru. Není to poprvé, co Klimešovi kolegové poukazují na fakt, že jeho mediální vystupování je v rozporu s odbornými a etickými principy psychologické činnosti. Proč je poskytnutí prostoru (nejen) Klimešovi v hlavním vysílacím čase veřejnoprávní televize problém? V komentáři pro web Heroine.cz se nad tím zamýšlí poslankyně KDU-ČSL Marie Jílková.
Tenhle komentář nebude vůbec osobní. Nemám proti panu Klimešovi osobně vůbec nic, neznám ho a nikdy jsem ho nepotkala. Může mít jiné názory než já a je to úplně v pořádku. Mám výhrady proti argumentaci statistikami, které nedoložil. Proti jeho neprofesionálnímu vystupování. Obzvlášť, když je to v prime-timu ve veřejnoprávní televizi.
Po schválení zákona, kterým jsme upravili vztahy osob stejného pohlaví, vysílala Česká televize pořad 90´, kde vystoupila řada rozmanitých hostů, zčásti politiků, zčásti expertů. Posledním z nich byl i psycholog Jeroným Klimeš, jehož vystoupení v jednom momentu signalizovalo, že tato pasáž rozhovoru nedopadne dobře. Po dotazu moderátorce, kolik měla sexuálních partnerů, pokračoval vyjádřením, že průměrný homosexuál-muž má za život sto až pět set partnerů a vygradoval to poznámkou, že na takové množství, jako homosexuálové, by se asi sama nikdy nedostala. Pokračoval směšováním homosexuality s úchylkami a argumenty, že mezi pedofily je významně víc homosexuálů než heterosexuálů. Za tolik urážek v jedné větě má jasnou nominaci na Prasáka roku.
Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!