Náhodné setkání, první jiskřičky a z nich spalující vášeň, která se nezastaví před ničím. Zní to jako dějová kostra zamilovaného filmu. Zatracená krvavá láska ale není žádná romance. Jde o thriller, ve kterém lesbická láska hlavních hrdinek není tím nejzásadnějším dějovým prvkem. Britská režisérka Rose Glass ho situovala do osmdesátých let v Americe a na své si v něm přijdou jak milovníci svalů a zbraní, tak i znalci světové kinematografie, kterým nabízí odkazy na různá kultovní díla.
Osmdesátá léta a americký zapadákov, ve kterém se nikdy nic moc neděje. Jediné místo, kde to žije, je místní posilovna. Lokální borci se v ní snaží nabrat svaly, a napodobit tak postavy z akčních filmů. Provozní posilovny Lou ve městě zůstala, aby dohlížela na svou sestru Beth a její nešťastné manželství. Její ospalý život náhle naruší příjezd kulturistky Jackie, která je na cestě do Las Vegas za splněním svého amerického snu. Mezi mladými ženami se rozhoří intenzivní vztah a jejich životy se převrátí vzhůru nohama.
„Ústřední pouto mezi oběma ženami sice tvoří základní kostru snímku anglické režisérky Rose Glass, queer motiv přesto není stěžejní oporou jejich vztahu ani scénáře. Obě hrdinky disponují plnohodnotnými osobnostmi, které se zdaleka neomezují pouze na jejich orientace,“ píše kulturní publicistka Julie Šafová o snímku Zatracená krvavá láska, který právě vstoupil do českých kin. „Režisérka navíc opakovaně a s vtipem obrací zažité a často stereotypní tropy queer příběhů, jako když Jackie automaticky předpokládá, že Lou nemluví se svým otcem, protože se nesmířil s její orientací. „S tím je v pohodě. Ale je to psychopat,“ reaguje s úsměvem Lou. Diváci později skutečně zjišťují, že potenciální homofobie otce Lou by byla asi tím nejmenším z jeho prohřešků.“
Vztah Jackie a Lou stojí v protikladu k zažitým normám doby, není ale jediným tématem filmu – Zatracená krvavá láska je opravdu poctivý stominutový thriller. „Režisérka Rose Glass se zaměřuje zejména na to, co se stane, když ženám jednoduše dojde trpělivost s dodržováním pravidel. Ženský hněv je tu katalyzátorem veškerého dění, ale také prostředkem nastolení jakési zvrácené spravedlnosti,“ píše Julie Šafová ve své recenzi, kterou naleznete na webu Heroine.cz. Snímek trochu porovnává i s ikonickým dílem Thelma a Louise a všímá si inspirací i z dalších kinematografických klasik. „Výsledkem četných inspirací i mnoha motivů je snímek složený tak trochu ze všeho – neonoirové detektivky, romantické road movie i revenge thrilleru.“