🖤 Nová Heroine právě vychází: o ADHD, jinakosti i změně školství 👉 Číst za 149 Kč

To bylo tak příjemný,“ říkáte často a ve dveřích se na rozloučenou obejmeme. Fotím ženy posledních pět let, za tu dobu mezi námi vznikla řada přátelství. Otevírám vám osobní prostor své kuchyně a vy se otevíráte mně: mluvíme spolu o vztazích, o knihách a o těle, které pak nabízíte mému objektivu. Jedno téma se opakuje napříč všemi rozhovory: obavy z vlastní nedokonalosti, trnitá cesta k sebepřijetí. A vůbec nezáleží na tom, jak moc krásné nebo štíhlé ve skutečnosti jste. Co by nám všem pomohlo, abychom se přestaly zbytečně trápit?

Co najdete v novém čísle

  • Olinka Vlachynská a další "divné" ženy. Psycholožka s ADHD. Na sítích provokuje, v životě pomáhá
  • Moje láska ze střední aneb spala jsem se svým učitelem. Vztahy s vyučujícími nejsou oficiálně zakázané, ale měly by být

  • Zdivočelá generace 60 plus. Zapomeňte na šourání parkem a sypání ptáčkům, „ta dnešní stará generace“ má zájmy jako zamlada

  • Vzdělání není koláč. Nemusíme se bát, že dojde, když ho dopřejeme všem dětem

        Chci novou Heroine

        S otázkou sebepřijetí se každá z nás potýká po svém. Jedním z kroků na cestě ke smíření je touha zachytit svoje tělo na fotografii. Vaše motivace jsou různé, nicméně se sebevědomím (a sebepřijetím) úzce souvisejí: jednou je to oslava šťastného životního období, kdy se cítíte svobodné a plné energie; jindy zkrátka zvědavost, jak vaše tělo nahlédne druhá osoba. A často hovoříte o překonávání strachu: odhalit se (doslova i metaforicky), prozkoumat, jak se u tak odvážného aktu cítíte, a počkat si, jak dopadnou fotografie a zda na nich vaše „problematická partie“ působí skutečně tak problematicky.

        Proč jsem se styděla

        Začíná to nadějně. Když se vás ptám, co na sobě máte rády, každá z vás jmenuje alespoň jedno oblíbené místo na těle: ruce, vlasy, záda, šíji, čelist, lýtka… Má-li na sobě každá z nás minimálně jednu část ráda, odkud pochází zdrcující sebekritika? Vztah k vlastnímu tělu se začíná utvářet v rodině. Naprosto objevný byl v této souvislosti podcast Sádlo Ridiny Ahmedové, v němž se mimo jiné hovoří o dopadu citlivých mateřských upozornění typu „nežer tolik“, „budeš nešťastná“ a podobně. Známe. Jen jsme si tyto dobře míněné rady nespojily se sebe­nenávistí a celoživotním mindrákem, dokud to za nás Ridina neřekla nahlas.

        Popup se zavře za 8s
        Prémiový článek

        Přidejte se k Heroine za 129 Kč měsíčně a získejte neomezený přístup. 

        👩🏻‍🏫 Učíte? Čtěte Heroine za 35 Kč měsíčně. Získejte speciální nabídku.

        Získejte neomezený přístup k Heroine za 129 Kč měsíčně.