Zážitkový den plný relaxace i sdílení. Vstupenky na Feel Good jsou v prodeji!

Ženy, kterým na přelomu tisíciletí bylo něco kolem třicítky, se s potrhlou Londýňankou dokázaly rychle ztotožnit. „Bavily jsme se jejími břitkými komentáři a deníkovými zápisky s výčtem vykouřených cigaret, vypitých sklenic vína, spořádaných kalorií a v nejlepším případě i prožitých vyvrcholení. Fandily jsme jí v odhodlanosti, s jakou se pouštěla do hledání muže snů nebo když samu sebe přesvědčovala o serióznosti své kariéry novinářky, na jejímž konci ji čeká Pulitzerova cena. Nechtěly jsme být nutně jako ona, spíš jsme v ní získaly parťačku na překonávání nejrůznějších společenských předsudků a očekávání,“ vzpomíná Mirka Papežová.

Češky, které se narodily a dospívaly za železnou oponou, čelily více či méně otevřeně formulovaným očekáváním: měly vystudovat, najít si práci, usadit se a založit rodinu – a to ideálně všechno v životní dekádě začínající na dvojku. Jinak se jim mohlo stát, že někde zemřou samy a najdou je po třech týdnech, ohlodané od vlčáků, jak své obavy ve filmu glosuje i Bridget. „Ať už jsme byly, nebo stále jsme single či bezdětné (záměrně, nebo vlivem okolností), ať už jsme z jakýchkoliv důvodů rebelovaly nebo vyčnívaly z „normálu“, Bridget jako by naše „jiné“ životy legitimizovala. S ní jsme najednou nebyly na nenaplnění konformit a předem nalajnovaných životů samy.“ dodává Mirka Papežová.

Pokud si v rámci rekapitulace pustíte první dva díly filmové tetralogie, ještě než se vydáte do kina na závěrečný díl, možná se při některých scénách budete cítit trochu trapně. Ano, doba se posunula. „Bridget Jones ztělesňuje dobu, v níž a z níž vyvstala, a zapouzdřuje tak v sobě dobové trendy, které by dnes vůbec neobstály,“ připomíná Papežová. Doba se ale posunula i v tom, že padesátnice Bridget z nového filmu, vdova a máma dvou dětí, může klidně sbalit mnohem mladšího muže. Může Bridget Jones oslovit nejen GenX, ale také GenZ? A co můžeme čekat od nejnovějšího dílu série? Dočtete se na webu Heroine.cz.

Popup se zavře za 8s